Cernobile pohadky coverČernobílé pohádky vznikly jako dobročinný projekt Společnosti pro ranou péči. Kniha vychází koncem října 2019 v nakladatelství Albatros a podílelo se na ní celkem 18 autorů dětské literatury, kteří Společnosti věnovali pohádku bez nároku na honorář. Zapojili se spisovatelé z celé republiky: soubor zahajuje pohádka O Kohoutkovi od Zdeňka Svěráka a najdete zde pohádky také od Aleny Mornštajnové, Petry Soukupové, Ivony Březinové, Martiny Drijverové, Zuzany Pospíšilové, Ivany Peroutkové, Dominika Landsmana a dalších. Pohádky jsou určené dětem předškolního a mladšího školního věku. V knize narazíte na víly, skřítky a další kouzelné postavy, ale také na dětské hrdiny, kteří překonávají překážky vnějšího světa i své vnitřní strachy a slabosti. Jejich černobílý svět se tak postupně mění v barevný, jako krásné ilustrace od Jakuba Cenkla.

 

Na tištěnou knihu bude navazovat také audiokniha, namluvená herci Jiřím Dvořákem a Pavlou Vitázkovou, kteří také věnují svůj čas a hlas zdarma pro dobrou věc.

 

Cílem knihy je pobavit, ale také pomáhat: část výtěžku z prodeje získá rané péče na další bezplatnou pomoc klientským rodinám. Zakoupením knihy se na pomoci můžete podílet i Vy!

 

Cena: 269 Kč

 
Objednat