Přijďte v neděli 14.4.2019 na Minidesítku do Brna

Také jste v tyto krásné dny zatoužili projít se venku, nastavit tvář slunci a čerpat energii ze jeho paprsků? Přijďte se provětrat spolu s námi na Minidesítku pro ranou péči, symbolický charitativní běh na podporu rodin vychovávajících děti s postižením zraku. Záštitu nad během převzali primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a starosta městské části Brno-střed Ing. Arch. Vojtěch Mencl. Bezbariérová trasa v délce 1 055m vede z Jakubského náměstí přes náměstí Svobody po ulici Masarykova tam a zpět, zvládnou ji rodiny s dětmi na odrážedlech nebo s kočárky, tempo je naprosto volné, klidně vycházkové… Rádi na běhu přivítáme naše klientské rodiny i všechny ostatní příznivce rané péče. Startovné je letos dobrovolné J a pro děti je připraveno malování na obličej. Pro každou rodinu i jednotlivce, kteří se na běh přihlásí emailem na brno@ranapece.cz nejpozději do 10.4., připravíme dárečky!

Minidesítka proběhne jako součást doprovodného programu běžeckého závodu CRAFT Brněnský půlmaraton, který je určen všem vytrvalostním běžcům. Závodit mohou jednotlivci i týmy, dospělí i děti – na výběr jsou trasy různé délky. Chcete-li na závodní běhy přihlásit sebe nebo své děti, registrujte se na http://championchip.cz/RegSystem/akce/PulmarBrno2019 .

Velká část závodících běžců věnuje při registraci na závod na ranou péči dobrovolný příspěvek 50 nebo 100Kč. Tyto příspěvky spolu s výtěžkem z dobrovolného startovného na Minidesítku využijeme na víkendový pobyt pro klientské rodiny na podzim 2019. Cílem pobytu je umožnit rodinám prožívat aktivity mimo domácí prostředí, poskytnout příležitost k seznámení se s jinými rodinami a k výměně vzájemných zkušeností. Rodiny se během pobytu mohou setkat s ukázkou terapií a pomůcek, účastnit se kreativního workshopu nebo speciální lekce plavání s jejich dětmi. Rodiny si přispívají na ubytování, ale zbývající náklady mohou pokrýt pouze příspěvky od donátorů.

I vy se můžete zapojit – přijďte se hýbat na čerstvém vzduchu a zároveň udělat dobrý skutek 🙂 Těšíme se na Vás v neděli 14.4. v 10:00 hod. na Jakubském náměstí v centru Brna.
_MG_6592 _MG_6650 _MG_6772 _MG_6787 _MG_6808 _MG_6834