Poslední květnový víkend se, co se týče počasí, moc nevytáhl. To ale nic nemění na tom, že rodiny ze severu Moravy si třídenní pobyt v Horní Lomné, který pro ně tradičně naše ostravské centrum rané péče pořádá, užily. O to víc, že takovéto společné setkání rodin mohlo vzhledem k pandemii proběhnout opravdu po dlouhé době.

Celkem 9 klientských rodin vyrazilo v pátek do Beskyd, do hotelu Excelsior v Horní Lomné nedaleko Jablunkova. Program pro rodiče i pro děti byl bohatý, zážitkové aktivity pro malé i velké, možnost zajít na masáž nebo konzultovat konkrétní záležitosti s fyzioterapeutkou nebo terapeutkou ve výcviku. I přes nepřízeň počasí nechyběla společná procházka. Rodiče nejvíc ocenili možnost setkat se a seznámit se s dalšími rodinami, sdílet své radosti i starosti, podělit se o zkušenosti. Po všech nedávných opatřeních setkání naživo ocenili úplně všichni, pro některé z rodin to byla první příležitost vyjet s dítětem na pobyt mimo domov.

Pobyt se mohl uskutečnit s podporou projektu Podporujeme hrdinství, které není vidět II, č. CZ.03.2.63/0.0./0.0/15_007/0009431, který je spolufinancován Evropskou unií, a velmi nás těší, že Moravskoslezský kraj v rámci tohoto projektu podporuje pečující osoby.