Společnost pro ranou péči, pobočka Brno děkuje všem donátorům za finanční i věcnou podporu. Díky Vám jsme i v roce 2019 mohli pomáhat mnoha rodinám s dětmi, které mají do života těžký start.

Naše pobočka v číslech – za rok 2019

  • 163 klientských rodin
  • 844 konzultací v rodinách
  • 1 700 intervencí celkem (konzultace, funkční vyšetření zraku, kluby rodičů a pobyt rodin)

počet ujetých km na cestách do rodin: 76 989

 

Ukazujeme cesty k rozvoji dítěte
Pro klientské rodiny jsme připravili 6 klubů rodičů – např. plavání se vstupy pro rodiny zdarma v Aqualandu Moravia včetně ukázek lektorovaného plavání. Lektorované plavání proběhlo i pro rodiny na Vysočině. Uspořádali jsme ukázku Feldenkraisovy rehabilitační metody. Rodiny si také užili grilování s ukázkou canisterapie a populární Mikulášskou besídku.

Sportujeme pro ranou péči
Pro ranou péči jsme běželi dva charitativními běhy v Brně Minidesítku v dubnu a Půlmíli v září. Děkujeme spolku z BehejBrno.com a všem dárcům, ať už přispěli na místě nebo zakoupením balónku přes Darujme.cz. Běželo se i na Vysočině do Žďárských schodů a cvičilo ve fitness centrech. Výtěžek ze sportovních akcí činil v roce 2019 úžasných 95 354 Kč!

Brněnská pobočka v novém
V červnu 2019 jsme se přestěhovali do nových prostor v Bohunicích, kde máme více místa a pohodlně zaparkujeme. Třídění a balení do krabic bylo nekonečné, ale zvládli jsme to. Všem zaměstnankyním patří dík za mimořádné nasazení. Děkujeme také dobrovolníkům, kteří nám pomohli s balením i s montáží nábytku.

Propagujeme ranou péči v České televizi
Získali jsme možnost soutěžit pro ranou péči v benefičním díle soutěže Kde domov můj, kde jsme museli osvědčit znalosti o naší zemi ze všech oblastí. Ostudu jsme si snad neutrhli: vysoutěžili jsme 6 000 Kč a dalších 54 851 Kč jsme získali z DMS od diváků. Děkujeme klientské mamince Jitce a herci Petru Vaňkovi, že s námi šli s kůží na trh!

Vozíme radost
Naše nové auto ujelo už přes 6 000 km. Pořídili jsme je z výtěžků z běhů, z příspěvků do veřejné sbírky (zde děkujeme Očnímu studiu Aleše Žejdla, supermarketům BILLA a Muzeu města Brna na Špilberku za dlouhodobou spolupráci) a z darů od firem Artin, Flowmon Networks, Pozis Bau, IP Polná, Holek Production a ze sbírek v ve firmách Metaldyne Oslavany, Repromeda a Siemens Drásov.

Spojujeme rodiny
V říjnu 2019 jsme uskutečnili už 4.ročník víkendového pobytu pro klientské rodiny v hotelu Panorama v Blansku. Slovy klientky: „Přínosný pro mě jako matku byl úplně ve všem. Nemám k celému pobytu a veškerému programu co dodat – jedním slovem SKVĚLÉ! Děkuji celému kolektivu Společnosti pro ranou péči.“ Pobyt se mohl uskutečnit díky podpoře společnosti IMI CCI Group, Magistrátu města Brna a nadaci Advokáti dětem.

Černobílé pohádky – kniha, jež baví i pomáhá
Ranou péči vloni podpořili také autoři knih pro děti, kteří nám napsali 18 pohádek na objednávku a bez nároku na honorář. Knihu provází krásné ilustrace od Jakuba Cenkla, které se z černobílých postupně mění na barevné tak, jako my pomáháme dětem vidět svět barevněji. Prodalo se 1 250 výtisků a na pro ranou péči jsme tak získali přes 80 000 Kč! Na úspěšný projekt letos navazuje audiokniha načtená opět bez nároků na honorář herci Jiřím Dvořákem a Pavlou Vitázkovou.

Herci a záchranáři pro ranou péči
Krásný nápad Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje: vtipný kalendář pro rok 2020 nafotil se záchranáři a s herci Městského divadla Brno fotograf Tino Kratochvil. Všichni pracovali bez nároků na honorář a děkujeme také Tiskárně Helbich za bezplatný tisk kalendáře. Výtěžek přes 110 000 Kč použijeme na letošní již 5.ročník víkendového pobytu pro klientské rodiny.

Advent – čas dobrých skutků
Na závěr roku nás podpořily firmy SolarWinds, RedHat a Avast výtěžky z předvánočních jarmarků. Ani my jsme nečekali s rukama v klíně: z prodeje výrobků a dobročinného punče během druhého prosincového víkendu na adventních trzích v Brně na Zelňáku jsme utržili přes 30 000 Kč. Děkujeme rodinné pekárně Kulhánek & Drápal za skvělé pečivo. Rádi jsme si také s našimi přáteli a příznivci připili zdraví a úspěšný na nový rok!

Další VELKÉ poděkování za finanční podporu patří také následujícím firmám a organizacím:
Reprofit International s.r.o., Rotary Club Brno, IBM ČR, TESCO ČR, MAXPROGRES s.r.o., Baustudio s.r.o., Solitea ČR, Aspire Sports spol. s r.o., AUDITOR spol. s r.o., RESTA spol. s r.o., Detskyeshop.cz, Jazyková škola P.A.R.K., RYWA s.r.o. a MUDr. Iva Ušáková. Děkujeme také firmám Sonnentor s.r.o. a HARTMANN – RICO a.s. za věcné dary a Divadlu Polárka a kapele Bombarďák za benefiční koncert.

V roce 2020 slavíme 30 let profesionální péče v ČR. Buďte i nadále její součástí.
www.ranapece.brno/cz