„To je úplně poprvé, co nám Davídka od jeho narození někdo pohlídal“, svěřila se jeho maminka, když si přebírala synka poté, co mohli spolu s manželem strávit hodinu společně relaxací ve wellness centru. Pro většinu z nás běžná věc, pro mnoho pečujících rodičů téměř nedosažitelná aktivita. Málokdo si uvědomuje, jak silně péče o dítě se speciálními potřebami ovlivní život rodičů jako partnerů a vůbec chod celé rodiny. Jsme proto rádi, že se naší brněnské pobočce podařilo už pošesté zrealizovat víkendový pobyt pro rodiny v hotelu Panorama v Moravském krasu.

Od pátečního večera až do nedělního odpoledne jsme pro rodiny připravili pestrý program, který zahrnoval jak osvědčené aktivity jako muzikoterapie s Lenkou Macháčkovou nebo keramiku s Pavlínou Palme, tak i novinky – hudebně laděné tancehraní s Jitkou Mozorovou. A zvládli jsme i hravé plavání, které operativně a velmi pěkně odvedla naše koordinátorka Lucie Špuláková, když kvůli nemoci na poslední chvíli odřekla naše pravidelná lektorka. A vnímali to tak i účastníci pobytu: „Víkend se nám velice líbil. Všem, co se o nás starali, patří velké díky. Program byl ohromně obsáhlý a víkend nám utekl nesmírně rychle. Bylo to krásné setkání se spoustou skvělých lidí a bohatým programem. Ještě jednou děkujeme za péči a srdečně zdravíme,“ říká klientská maminka paní Pavla a souhlasí s ní i další z maminek. „Kurz naše očekávání výrazně předčil, bylo vidět, že program dělal tým, který zná své klienty, a ty doplňkové věci okolo (program i pro sourozence a rodiče, skvělé jídlo), to bylo velmi nad standard, na který je člověk zvyklý z lázní a dalších pobytů, kterým se nedá říkat dovolená. Možnost společného rodinného focení mě velmi mile překvapila, jen bych si vzala s sebou do batůžku příště řasenku, kdybych to věděla o den dřív 😊, děkuji!“ Velmi cenný je i společný čas, strávený společně jako rodina nebo třeba povídáním s dalšími rodiči, kteří řeší podobné starosti.

Po celou dobu se o nás staral personál Wellness hotelu Panorama v Blansku Češkovicích, kterému děkujeme za bezchybnou péči. Velké poděkování patří donátorům, díky jejichž finanční podpoře jsme mohli pobyt uskutečnit: děkujeme ROSSMANN Česká republika, OHLA ŽS a městu Brnu.