Čtyřletý Sebík je usměvavý kluk a je pro svoji mámu velkým zdrojem radosti, péče o něj je však náročná. Narodil se už v 25.týdnu a potýká se s genetickým onemocněním zvaným Westův syndrom a s následky dětské mozkové obrny. V důsledku předčasného narození trpí také oční vadou. Tato postižení mu neumožňují zvládat to, co umí ostatní děti v jeho věku, ale přesto je velký bojovník.

Pomáhá mu naše poradkyně Olga, která pravidelně dojíždí za rodinou domů. Procvičuje se Sebíkem zrak i psychomotoriku a ukazuje mamince, jak s ním může sama doma pracovat a krůček za krůčkem zlepšovat jeho dovednosti.  „Poradkyně rané péče za námi dojíždí už několik let. Vždy přivezou nové hračky a pomůcky, které si můžeme vypůjčit a pracovat s nimi do příští konzultace tak, jak si s poradkyní ukážeme. Zároveň získáváme mnoho cenných informací, například jak si vyřídit příspěvek na lázně, jak sehnat speciální kočárek nebo židličku atd. Bez jejich pomoci bychom si v mnoha věcech určitě nevěděli rady – věnují nám své znalosti a pozornost, na kterou lékaři v ordinaci nemají čas. Za to vše jim moc děkujeme.“

Právě Sebík se stal tváří našeho projektu Intenzivní péče pro děti s postižením, který jsme prezentovali v charitativním programu Kde srdce pomáhá v drogerii ROSSMANN. Sebík tak reprezentoval všechny ostatní příběhy, které provázíme. Zákazníci drogerie mohli v období od 26. října do 22. listopadu 2022 věnovat projektu své věrnostní body. V letošním kole se náš příběh umístil v hlasování na prvním místě a získali jsme tak úžasnou podporu 393 737 Kč – ze srdce děkujeme! Tuto částku využijeme především na to, aby se raná péče dostala k dalším dětem co nejdříve po narození, kdy je naše pomoc nejefektivnější.