Cernobile pohadky coverČernobílé pohádky vznikly jako dobročinný projekt Společnosti pro ranou péči. Kniha vychází koncem října 2019 v nakladatelství Albatros a podílelo se na ní celkem 18 autorů dětské literatury, kteří Společnosti věnovali pohádku bez nároku na honorář. Zapojili se spisovatelé z celé republiky: soubor zahajuje pohádka O Kohoutkovi od Zdeňka Svěráka a najdete zde pohádky také od Aleny Mornštajnové, Petry Soukupové, Ivony Březinové, Martiny Drijverové, Zuzany Pospíšilové, Ivany Peroutkové, Dominika Landsmana a dalších. Pohádky jsou určené dětem předškolního a mladšího školního věku. V knize narazíte na víly, skřítky a další kouzelné postavy, ale také na dětské hrdiny, kteří překonávají překážky vnějšího světa i své vnitřní strachy a slabosti. Jejich černobílý svět se tak postupně mění v barevný, jako krásné ilustrace od Jakuba Cenkla.
Kniha je u nás momentálně vyprodaná, můžete ji zakoupit na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51584415/cernobile-pohadky/

 

NOVINKA – AUDIOKNIHA
Od 27.ledna si Černobílé pohádky u nás můžete objednat jak audioknihu, kterou krásně načetli herci Pavla Vitázková a Jiří Dvořák. Pohádky uvádí jemné melodie a jsou dlouhé asi od 6 do 20 minut. Potěší školkáčky i děti na prvním stupni základní školy.

 

Cílem knihy je pobavit, ale také pomáhat: část výtěžku z prodeje získá rané péče na další bezplatnou pomoc klientským rodinám. Zakoupením knihy se na pomoci můžete podílet i Vy – děkujeme!

 

Cena audioknihy: 229 Kč

Objednat

 

POZOR!!!

Připravili jsme pro Vás možnost seznámit se s některými z našich pohádek i zde. Tentokrát nabízíme k poslechu pohádku od Zdeňka Svěráka O kohoutkovi, který neuměl kokrhat. Moc hezká pohádka o síle pomoci.

A je tu další naše Černobílá pohádka, která má název Kamarád a napsala ji pro nás Zuzana Pospíšilová. Budete se divit, kdo je tím kamarádem a co se s ním dá zažít.

Máme tady už třetí pohádku k poslechu z naší „černobílé knihy“, která pobaví malé posluchače příběhem o malé chobotničce Haničce a jejím mnohdy dobrodružném životě v moři.

Nabízíme pohádku o tom, jak moc bychom někdy potřebovali kouzlo nebo i jeho pouhé zdání, aby se naše strachy rozplynuly. „Kubík strašpytlík a jeho kouzelný panáček“

„Někdy se nepozná, co je skutečnost a co je sen“. O Michalově skutečně neskutečném světě vypráví další naše Černobílá pohádka. Jmenuje se „Michal si vymýšlí“.