Několik subjektů zároveň se v naší organizaci často spojuje na jednom projektu, který ve výsledku pomůže mnoha rodinám dětí se zrakovým postižením. Nyní je to například Teologická fakulta Jihočeské univerzity, která k nám pravidelně posílá studenty oboru Sociální a charitativní práce na praxi. Studenti se podívají pod pokličku práce poradkyně rané péče, zavítají i do našich klientských rodin a ve volných chvílích vyrábí pomůcky, které zapůjčujeme do rodin. Tentokrát se studentka Kristýna zaměřila na výrobu obrázků, které jsme vloni pořídili díky projektu
EPP – Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ.
A nebýt společnosti ACTIVA spol. s r.o., která nám pravidelně dodává kancelářský materiál pro výrobu pomůcek, nemohli bychom tyto speciální sady obrázků pro zrakový trénink našich dětských klientů rozmnožovat. Jedná se o 588 obrázků ve 14 variantách, na různém pozadí, s obrysy, stíny, reálnými i nereálnými barevnostmi, o různých velikostech. Tyto obrázky používáme při práci v rodinách, kde je potřeba stimulovat zrakové dovednosti dětí se zrakovým či kombinovaným postižením.
A že dělá ACTIVA spol. s r.o. radost přímo i našim nejmenším svěřencům, je vidno na obrázku, kde malá Stellinka pracuje s pastelkami, které nám Activa věnovala ve speciální dodávce materiálu. Děkujeme ze srdce!