Díky podpoře nadačního fondu Tesco Česko a projektu Vy rozhodujete, my pomáháme jsme mohli pořídit speciální sadu standardizovaných testů určených pro přesnou diagnostiku hmatových dovedností dítěte se zrakovým postižením.

 

Děti nevidomé či silně slabozraké ke svému životu potřebují velice efektivně používat hmat, aby mohly samostatně růst a rozvíjet se. Když víme, kde má dítě prostor pro zlepšení, umíme jeho vývoj lépe podpořit. Díky těmto testům budeme moci co nejpřesněji otestovat aktuální úroveň hmatových schopností dítěte, poté zaměříme individuální plán dítěte konkrétně na potřeby rozvoje jeho hmatových dovedností, čímž bude maximálně podpořena příprava pro další vývoj a orientaci v prostoru. Díky schopnosti využívat hmat v poznávání okolního světa se bude nevidomé dítě lépe orientovat v okolí, získá jistotu, snáze dokáže rozeznávat prostor, získá silnou oporu pro nácvik Braillova písma.

 

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco a projektu Vy rozhodujete, my pomáháme za dlouhodobou podporu. A také děkujeme všem zákazníkům obchodů Tesco v Českých Budějovicích a v Bechyni, kteří pro náš projekt hlasovali.