Jihočeský kraj

Projekt podporuje poskytování služeb rané péče rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením na celém území Jihočeského kraje.

Za poskytnutí dotace ve výši 80 000,- Kč děkujeme!

thumb.logo_JCK

 

Kraj Vysočina

Projekt podporuje poskytování služeb rané péče rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením v Kraji Vysočina v okresech Pelhřimov a Havlíčkův Brod.

Za poskytnutí dotace ve výši 200 000,- Kč děkujeme!

thumb.logo_kraj_vysocina

 

„Spolu doma i v komunitě“

Cílem projektu je podpora rodin dětí s těžkým zrakovým a kombinovaným postižením v raném věku, pečujícíh o děti v přirozeném prostředí domova, prevence umisťování těchto dětí do ústavní péče a prevence sociálního vyčleňování rodin z jejich komunity; zvýšení informovanosti lékařů.

Tento projekt bude realizován v období leden 2010 – prosinec 2012.

 

Velké díky patří nadaci SIRIUS , která projekt podpořila částkou 1 042 970,- Kč.

logo_modre_rgb

 

MPSV

Projekt podporuje poskytování služeb rané péče rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením na celém území Jihočeského kraje a v Kraji Vysočina v okresech Pelhřimov a Havlíčkův Brod.

Za poskytnutí dotace MPSV  ve výši 1 354 000,-Kč děkujeme!

logoMPSV-m-sm

 

„Znám a umím“

Od ledna do prosince 2011 pokračuje v českobudějovickém středisku rané péče projekt s názvem “ Znám a umím“, který je realizován s finanční podporou Nadčního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Díky finanční částce 250 000,- Kč můžeme pokračovat v programu stimulace zraku, tj. poskytnout rodičům dětí se zrakovým postižením v raném věku potřebné informace a dovednosti k tomu, aby mohli rozvíjet zrakové schopnosti svých dětí v jejich přirozeném prostředí. Zajistíme program stimulace zraku jako součást služby rané péče v Jihočeském kraji a Kraji Vysočina (Pelhřimov, Havlíčkův Brod). Projekt nám umožní přijmout všechny nové zájemce o program stimulace zraku, poskytnout jim terénní konultace v potřebné frekvenci a rozšířit nabídku ambulantních služeb. 

 

Děkujeme všem dárcům Nadačního fondu Českého rozhlasu, sbírce Světluška.

svetluska

 

„Učení hrou“

Projekt je zaměřen na podporu vývoje dítěte. Jeho cílem je především zlepšit komunikační dovednosti u dětí s těžkým kombinovaným postižením, rozvinout schopnost samostaného pohybu a zlepit kompenzační mechanismy – využívání všech smyslů (zraku, sluchu i hmatu).

Za poskytnutí finanční částky ve výši 273 242,- Kč na zajištění tohoto projektu děkujeme Nadaci rozvoje občanské společnosti, sbírce Pomozte dětem.

thumb.nove logo nros

 

Nadace Leontinka

Nadační příspěvek ve výši 100 000,- Kč je poskytnut na realizaci projektu Poskytování služby rané péče rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.

Nadace Leontinka poskytla v roce 2011 nadační příspěvek formou dlouhodobého zapůjčení automobilu Škoda Fabia Combi. Zapůjčení vozu umožní vykonávat terénní služby na území Jihočeského kraje a v Kraji Vysočina.

Děkujeme!

leontinka