V sobotu 12. června se na tenisových dvorcích Ravelin Tennis Clubu u Hradiska se uskutečnil úvodní tenisový turnaj čtyřher. Malé olomoucké French Open byl úplně první ročník v budoucnu zcela jistě úspěšného tenisového turnaje „Hradisko Open 2021“.

Tento turnaj byl určen pro celou rodinu a její doprovod, v průběhu dne byla všem k dispozici všechna sportoviště přiléhající k areálu. Všichni si tedy mohli zahrát nejen tenis a minitenis, ale také basketbal, fotbal, baseball a další. Kromě velmi slušné úrovně hráčů byl turnaj mimořádně úspěšný také po stránce společenské odpovědnosti.

Hrálo se klasickým systémem základních skupin po čtyřech párech, každý s každým, následoval postup do „Play-Off“, případně „Poháru Útěchy“. Vše na jeden regulérní vítězný set, za stavu 6:6 tie-break.

Dětem a doprovodu bylo k dispozici nejen kompletní sportovní zázemí, ale také mobilní bar Koktejly & Sny pro zajištení celodenního pitného režimu, včetně připraveného ohniště a grilu pro přípravu vlastního občerstvení.

    

Eso které pomáhá

Hlavní partneři turnaje Škola Populo – doučování na míru a SVĚT PLODŮ při zahájení turnaje slíbili za každé eso, které v turnaji padne, přispět 1 000 korun na konto Společnost pro ranou péči, pobočka pro rodinu Olomouc. Těchto „přímých bodů z podání“ nakonec v celém turnaji padlo 21.

Eso které pomáhá“ posléze vyvolalo další vlnu solidarity ze strany všech účastníků turnaje, kteří věnovanou částku dorovnali na rovných 30 tisíc korun. Celý turnaj se nesl v duchu vzdělávání, zdravého životního stylu a kvalitního stravování.