V týdnu od 2. do 8. listopadu 2020 proběhne již třináctý ročník osvětové kampaně Týden rané péče. Vzhledem k aktuálním omezením se mnoho plánovaných akcí přesune do online prostoru, cíle kampaně se ale nemění: zlepšit povědomí široké veřejnosti o tom, čemu čelí rodiny vychovávající dítě s postižením, a jak jim v jejich náročné situaci pomáhá raná péče. Slogan letošního ročníku „30 let lepších startů do života“ upozorňuje na to, že raná péče v Česku funguje už 30 let a pomohla za tu dobu už tisícům dětí lépe odstartovat do života. A že raná péče je tady pro rodiny stále a funguje i v době koronavirové.

Program ostravského centra rané péče:


2. listopadu        9–16 h

JSME NA DRÁTĚ

Celý den jsme připraveny zodpovědět jakýkoli dotaz na ranou péči, ať už telefonický (774 567 236), nebo zaslaný e-mailem, přes Facebook… Na sítích budeme soutěžit!

 

3. listopadu          od 8.30 h

ONLINE SNÍDANĚ PRO ODBORNÍKY

Webinář pro zdravotníky, speciální pedagogy a další odborníky.

 

4. listopadu              9–16 h

DEN PRO ZRAK

Premiéra krátkého videa o ostravském pracovišti a funkčním vyšetření zraku – na sociálních sítích. Online sdílení informací o péči o zrak.

 

2.–8. listopadu

PŘÍBĚHY RODIN online

Během celého týdne rané péče budeme na sítích publikovat a sdílet silné příběhy rodin, které vychovávají dítě s postižením a využívají službu rané péče.

 

2.–8. listopadu

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ „KAŽDÉ DÍTĚ JE ÚŽASNÉ“

Hotel Mercure Ostrava Center Hotel, Českobratrská 18/1742, Ostrava

Výstava zachycuje momenty z konzultací rané péče přímo v rodinách. Autorkou snímků je Miluše Pagáč.

 

 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava