Když se mámě a tátovi narodí dítě s postižením zraku, převrátí se jim život naruby. Všechno je najednou jinak. A je třeba sebrat všechny síly, postavit se nové situaci čelem, bojovat s nečekanou životní zápletkou. Rodiče musí s dítětem cvičit, rehabilitovat, stimulovat jeho smysly, krmit, přebalovat, jezdit po vyšetřeních, vyřizovat na úřadech… Není to žádná sranda. Jsou to bojovníci, žádní srabi, a jsou v tom namočení až po uši.

Na jejich náročné cestě jim pomáhá služba raná péče.

Pomoci můžete i Vy!!! Je to jednoduché – namočte se do toho s námi a podpořte ranou péči jakoukoli částkou podle svých možností.

3 jednoduché kroky, jak na to:


1. PODPOŘ

Podpořte rodiny, které vychovávají dítě s postižením zraku v Moravskoslezském kraji, jakoukoli finanční částkou, učinit tak můžete zde.  

 

 

2.  PONOŘ SE

Ponořte se, namočte se jakkoli a kdekoli do studené vody. Klidně celí, pokud nemáte s otužováním zatím žádné zkušenosti, stačí jen symbolicky. Namočte se v rybníku, potoce, v lavoru, ponořte třeba  jen nohu. Je to na Vás. Můžete se u toho vyfotit, natočit na video a fotku nebo nahrávku zveřejnit na svém Facebooku či Instagramu s hashtagem #nebudsrab nebo nahrajte svůj výkon zde. Rádi Vaši odvahu zveřejníme. Fotka ani video však nejsou podmínkou.

 

 

3. POŠLI TO DÁL

Vyzvěte aspoň 2 své kamarády, známé, kolegy, příbuzné, ať do toho jdou, namočí se a podpoří ranou péči!!!!

 

 

 


Nebuď srab! Namoč se a daruj!

Kampaň NEBUĎ SRAB!!! běží od začátku prosince 2020 a necháme ji běžet i v lednu 2021. Naším cílem je získat na podporu rodin s dětmi se zrakovým postižením částku 150 000 korun – služba raná péče je totiž  pro rodiny bezplatná a finance na zajištění rané péče musíme (vedle dotačních programů kraje, měst a obcí) získávat od dárců. Jinak by raná péče nemohla fungovat. Díky Vám všem, kdo se do toho namočíte s námi!!!

Každých darovaných
2 000 Kč = odborná konzultace pro rodinu s dalšími specialisty (logoped, fyzioterapeut, psycholog apod.)
1 000 Kč = funkční diagnostika, která určí, jak s dítětem nejlépe dál pracovat a rozvíjet ho
   500 Kč = jedna návštěva poradkyně v rodině s nácvikem konkrétních aktivit komunikace s dítětem
   300 Kč = nákup pomůcky, speciální hračky, knížky, která pomáhá rozvíjet dítě se zrakovým postižením 
 
Darujte ZDE. Díky, že se do toho namočíte s námi!

KDO SE UŽ NAMOČIL

Mrkněte na videa a fotky těch, kdo se do toho už namočili:

 

 

 

FOTOGALERIE