Společnost pro ranou péči, pobočka Olomouc poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením.

Podpořte 812 dětí s postižením společně s Izabelkou, Natálkou, Stellinkou, Matyáškem, Anetkou, Haničkou, Eliáškem a Vilíkem.

Akce

26. 11. 2022 – PUNČ PRO RANOU PÉČI

Vážení příznivci a přátelé rané péče, srdečně Vás zveme na vánoční punč 26.11.2022 do stánku Dobrého místa pro život. Výtěžek z prodeje podpoří rodiny s dětmi těžce nemocnými nebo s postižením v Olomouckém kraji.

Přípravy na advent vrcholí………..

V naší pobočce jsme přípravy na nadcházející advent opravdu nepodcenili a pustili jsme se s klientskými rodinami do výroby adventních věnců, pečení a zdobení perníčků. Velké díky posíláme šikovné paní cukrářce Ireně, Bistro Helen a Lobster Family restaurant. Bez vás by to nešlo.

Média o rané péči

Během Týdne rané péče vyzýváme média, aby nám pomáhaly v osvětě o rané péči , a velmi nás těší, že téma péče o děti s hendikepem dostává v médiích zasloužený prostor. Hlavním mediálním partnerem letošního ročníku Týdne rané péče je Český rozhlas. A právě Český rozhlas informuje o kampani průběžně i ve zpravodajství i v publicistických pořadech, vysílá informační spoty. Hostem v redakci olomoucké redakce Českého rozhlasu […]

Kulatý stůl: Tým okolo rodiny s dítětem se závažnou diagnózou nebo s postižením

V rámci Týdne rané péče se v Olomouci sešli zástupci rané péče v Olomouckém kraji, Mobilního hospice Nejste sami Olomouc, Dětské kliniky FN Olomouc a Olomouckého kraje. Společně se snažíme o zkvalitnění péče a zajištění její dostupnosti pro děti se závažným chronickým onemocněním a děti vyžadující paliativní péči. Děkujeme všem zúčastněným – propojování systému má smysl a vede […]

Sladká snídaně pro naše klientské rodiny

Pekařství Hypermarketu Globus Olomouc oslavilo 15. výročí provozu společně s námi. Svými výrobky podpořilo rodiny v nepříznivé sociální situaci. Děkujeme a přejeme, ať to pečeme společně dalších 15 let.

WORKSCHOPY PRO STUDENTY

Dnes proběhl v naší pobočce zážitkový Workshop pro studenty ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnická Emanuela Pöttinga. Studenti byli seznámeni, jak probíhá služba raná péče a co potřebují rodiče při péči o dítě s postižením. Společně si vyzkoušeli, jak fungují speciální hračky a stimulační pomůcky, které používáme při práci v rodinách. Součástí přednášky byla i videoprojekce.

Příběhy rodičů

  • Závěr pro začátek
    aneb jak mi pomohla raná péče Sedím v bílém křesílku v kanceláři paní vedoucí. Na stole mám kávu a výbornou buchtu. Jak byste zhodnotila naše středisko? Čím Vám pomohlo? V hlavě mi zní: vším! Prostě vším! Přístup všech, a hlavně mojí poradkyně, byl prostě úžasný! Ale asi bych se měla vrátit na začátek. Něco není v pořádku, našeptává mi […]
            Všechny příběhy

Videogalerie