Společnost pro ranou péči, pobočka Olomouc poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením.

Podpořte 812 dětí s postižením společně s Izabelkou, Natálkou, Stellinkou, Matyáškem, Anetkou, Haničkou, Eliáškem a Vilíkem.

Akce

Od září začala výuka budoucích Dětských sester

Od září na našem pracovišti začala výuka budoucích Dětských sester, které studují poslední ročník na Fakultě zdravotnických věd, obor Pediatrické ošetřovatelství na Univerzitě Palackého v Olomouci. V prvním blogu byly studentky seznámeny o potřebách a podpoře rodičů, kteří pečují o dítě těžce nemocné nebo s postižením.

Studenti z FZŠ Hálkova v Olomouci byli seznámeni se službou raná péče

Studenti z FZŠ Hálkova v Olomouci, pod vedením paní učitelky Zuzany Šulové, navštívili naše pracoviště. Seznámili jsme je, jak probíhá služba raná péče a co potřebují rodiče při péči o dítě s postižením. Společně si vyzkoušeli simulaci různých typů onemocnění a prozkoumali pomůcky v naší multisenzorické místnosti.  

Den na zámku

Díky podpoře Olomouckého kraje jsme mohli zorganizovat pro naše rodiny společný den na Zámku v Náměšti na Hané. Pro rodiče i děti byl připraven zajímavý program a prohlídka zámku. Pro děti bylo velkým překvapením pasování do šlechtického stavu, které si v kostýmech moc užily. Děkujeme paní kastelánce Jitce Vychodilové za zázemí i prohlídku a panu fotografovi Miroslavu Němečkovi za zachycení krásných […]

Naše pobočka vyrazila s rodinami na dva třídenní pobyty do Hynčic pod Sušinou

V období od 23. do 28.8. 2021 se uskutečnily dva třídenní pobyty pro rodiny s dětmi s postižením v Hynčicích pod Sušinou. Celkem se účastnilo pobytů 18 rodin s dětmi, pro které byl připravený zajímavý program. I přes nepřízeň počasí jsme zvládli všechny naplánované aktivity: jízdy na koních, výtvarné techniky, muzikoterapii, SNOEZELEN (multismyslová relaxační místnost), hledání pokladu s procházkou horským terénem, oheň […]

Stále hledáme posilu do týmu!

Je Vaším oborem sociální práce, speciální pedagogika? Naplňovala by Vás práce s rodinami, které se starají o dítě s postižením? Máte zkušenosti s ranou péčí? Nebo je chcete získat? Chcete se stát součástí týmu neziskové organizace s celorepublikovou působností a třicetiletou historií? TAK HLEDÁME PRÁVĚ VÁS!

Naši pobočku navštívili zástupci z Olomouckého kraje

Děkujeme za příjemnou a konstruktivní návštěvu zástupcům Olomouckého kraje panu Mgr. Ivo Slavotínkovi a Bc. Mgr. Zbyňkovi Vočkovi. Těšíme se na spolupráci, jejímž výstupem by mělo být zřízení odlehčovacích služeb pro děti těžce nemocné, nebo s postižením. Odlehčovací služba, která bude moci poskytnout podporu až deseti dětem s mentálním i kombinovaným postižením a s poruchou autistického spektra (PAS) […]

Návštěva ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce

V sobotu 19.6. jsme s klientskými rodinami navštívili ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Rodiny s dětmi strávily příjemné dopoledne a užily si krásný den plný zážitků se zvířaty. Děkujeme všem za účast a už se těšíme na příští rok. Akce byla podpořena z projektu Olomouckého kraje.  

Příběhy rodičů

  • Závěr pro začátek
    aneb jak mi pomohla raná péče Sedím v bílém křesílku v kanceláři paní vedoucí. Na stole mám kávu a výbornou buchtu. Jak byste zhodnotila naše středisko? Čím Vám pomohlo? V hlavě mi zní: vším! Prostě vším! Přístup všech, a hlavně mojí poradkyně, byl prostě úžasný! Ale asi bych se měla vrátit na začátek. Něco není v pořádku, našeptává mi […]
            Všechny příběhy

Videogalerie

?
?
?