Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením.

Podpořte 812 dětí s postižením společně s Izabelkou, Natálkou, Stellinkou, Matyáškem, Anetkou, Haničkou, Eliáškem a Vilíkem.

Co je u nás nového?

Pozvání: Týden rané péče

Týden rané péče je každoročně zasvěcen všemožnému informování o podpoře rodin s dětmi s hendikepem a o službě rané péče. I letos se do celorepublikové kampaně zapojuje naše ostravská pobočka programem pro veřejnost a vynasnažíme se, aby o rané péči bylo slyšet také v médiích i na sítích. Program: 7. 11. 2022, 9–17 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Rodinná 2719/57, Ostrava-Zábřeh […]

Návštěva z Nadace Leontinka v Ostravě

Naši ostravskou pobočku navštívila Barbara Hucková, ředitelka Nadace Leontinka. Tato nadace se zaměřuje na podporu dětí se zrakovým postižením a dlouhodobě podporuje také ranou péči pro rodiny dětí s hendikepem v oblasti zrakového vnímání. V Nadaci Leontinka máme v rané péči spolehlivého partnera. Pomáhá nám zajistit dostatek finančních zdrojů na pokrytí nákladů spojených s terénní podporou rodin, ve spolupráci […]

O rané péči informujeme lékaře

Je velmi důležité, aby se rodiny dětí se zdravotním hendikepem dozvěděly co nejdříve o možné podpoře formou rané péče. Proto o této službě informujeme také lékaře, zdravotnický personál a také další odborníky, kteří jsou s rodinami v kontaktu. V Karviné jsme o tom, jak raná péče funguje, komu a jak pomáháme, informovaly pediatry.

Černobílé IQ kostky pro nejmenší děti

Do našeho centra rané péče jsme s podporou programu Vy rozhodujete, my pomáháme společnosti Tesco mohli pořídit černobílé IQ kostky, stimulační pomůcky, které jsou vhodné i pro nejmenší děti. IQ kostku najdete dokonce v našem logu. A k čemu slouží? Na zrakové podněty reagují i novorozená miminka, dávají přednost černé a bílé před jinými barvami. Kojenci zhruba do […]

Stoklasa podporuje ranou péči

Velké poděkování patří všem „pokladničkářům“, kteří ochotně umisťují kasičky veřejné sbírky ve svých provozovnách. Právě jsme spočítali, že lidé do pokladniček v prodejnách Stoklasa v Ostravě v Nové Karolině a na Kuřím rynku přispěli na podporu rodin s dětmi s hendikepem a rané péče částkou 11 192 korun. Děkujeme společnosti Stoklasa i všem jejím zákazníkům, kteří takto ranou péči podpořili!

Raná péče na Třebovickém koláči

Ranou péči jsme prezentovali na folklorním festivalu Třebovický koláč v Ostravě. Děti i dospělí si mohli vyzkoušet nejrůznější aktivity na procvičení smyslů, s černými klapkami si mohli na vlastní kůži zažít, jaké je to, když se člověk nemůže spolehnout na svůj zrak. Návštěvníci mohli ranou péči podpořit zakoupením benefičních předmětů, všem, kdo takto pomohli, děkujeme!

Loučení s létem

V Ostravě jsme se s rodinami sešli, abychom se společně rozloučili s létem a prázdninami. Do našeho centra raného péče dorazili i pejsci s canisterapeutickým výcvikem z organizace Podané ruce a děti si setkání s nimi velmi užily. Nechyběly ani další aktivity, rodiče mohli chvíli spočinout u kávy.

Pro příchozí z Ukrajiny / Для новачків з України

Videogalerie

Příběhy rodičů

  • Naše „vzácná“ Nikolka… naše malé usměvavé štěstíNaše „vzácná“ Nikolka… naše malé usměvavé štěstí
    Nikolka se narodila o tři týdny dřív, jelikož už v bříšku nerostla. Hned po narození to bylo mimořádné miminko. Kromě toho, že byla malinkatá, měla také na tvářičkách zvláštní výrůstky. Následoval pobyt na JIP, spousta vyšetření a přišla zpráva o podezření na genetickou vadu, která se nakonec potvrdila. Verdikt: Nikolka má velmi vzácnou genetickou vadu – chybí jí část genů na delším raménku sedmého chromozomu. Prognóza: […]
            Všechny příběhy
?
?
?
?