• Pobočka Ostrava
Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením.

Co je u nás nového?

Středoškoláci v rané péči

Jak funguje raná péče, se dnes přišli informovat studenti ze Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě. Naše poradkyně jim popsaly, komu je raná péče určena a jak služba probíhá, a ukázaly pomůcky a hračky, které používají v rodinách s dětmi s postižením zraku. Studenti si mohli také vyzkoušet aktivity poslepu. Děkujeme za návštěvu!  

Díky do UPS

Za podporu v rámci veřejné sbírky posíláme poděkování také do společnosti UPS. Výtěžek z pokladničky, která zde byla v prosinci umístěna, činil 485 korun. Díky za podporu rané péče!!!

Děkujeme restauraci U Máně

Už potřetí podpořila ranou péči v rámci veřejné sbírky i restaurace U Máně v Řepištích. Na podporu služby rané péče pro rodiny dětí s postižením zraku a s kombinovaným postižením přispěli tentokrát částkou 2 386 korun. Velký dík všem hostům i personálu U Máně!!!

V bistru EatMeat podporují ranou péči

Do Mikulášské sbírky pro ranou péči se už tradičně zapojuje ostravské bistro EatMeat. Během prosince vybrali na podporu rané péče pro rodiny s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením celkem 3 129 korun. Díky moc za jejich stálou podporu i všem, kdo v EatMeat na podporu rané péče přispěli!!!

Děkujeme společnosti Stoklasa

Umístěním pokladničky v prostorách prodejny v Nové Karolině nás podpořila také společnost Stoklasa. Na podporu rané péče pro rodiny dětí s postižením zraku a s kombinovaným postižením se zde podařilo vybrat částku 3 890 korun. Díky moc za tuto pomoc!!!

Poděkování do Mateřské školy v Kozmicích

Byli jsme rozpečeťovat pokladničky veřejné sbírky a máme skvělé zprávy: velké poděkování posíláme všem dětem, paním učitelkám i rodičům do Mateřské školy v Kozmicích. Během benefiční předvánoční akce zde na podporu rané péče pro rodiny dětí s postižením zraku a se zrakovým postižením vybrali neuvěřitelných 9 900 korun. Je to pro nás velká pomoc a všem zapojeným DĚKUJEME!!!

Nový vůz pro ranou péči

Velmi nás těší, že vám můžeme představit naši novou krasavici Škodu Fabia Combi, která bude poradkyně ostravského centra rané péče den co den vozit do rodin vychovávajících dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením a bude brázdit silnice celého Moravskoslezského kraje, v němž působíme. Nový vůz pro terénní službu rané péče jsme mohli pořídit díky podpoře Moravskoslezský […]

Videogalerie

Příběhy rodičů

  • AlexandrAlexandr
    Alexandr se narodil ve 24. týdnu těhotenství. Vážil pouhých 550 gramů, měřil 25 centimetrů. „Pamatuji si na ten den jako dnes,“ říká Alexův tatínek, „přiběhl jsem do nemocnice a má žena už jela na sál. Náš syn byl po porodu krátkodobě resuscitován. Hned poté byl převezen na neonatologické oddělení do Ostravy.“ A tak začal Alexův boj. […]
            Všechny příběhy
?
?
?
?